Шестчленна делегация от обшинската администрация на град ЧингТиен, Китайска Народна Република посети гр. София и се срещна с кмета на район „Надежда“ инж. Димитър Димов и кмета на район „Овча купел“ Христина Семерджиева.
„За мен е чест, че се отзовахте на нашата покана да посетите град София и да се запознаете с работата на местната администрация. През 2019 г., се честват 70 години от установяване на дипломатическите отношения между нашите държави и вярвам, че ще продължим добрата комуникация и партньорство помежду си.“, каза кметът инж. Димитър Димов. След приветственото слово, инж. Димитър Димов запозна делегацията с дейностите на общинската администрация като постави акцент върху секторите образование и култура, като подчерта значението на столичния проект по изграждане на метрото за развитието на двата района и града ни.
От своя страна, кметът на район „Овча купел“ Христина Семерджиева разказа за природните дадености на своя район, както и за емблематичните минерални извори в него.
По време на срещата, директорът на 101 СУ „Бачо Киро“ в район „Надежда“ Весела Иванова впечатли гостите с информацията, че над 200 деца от повереното и училище изучават китайски език с подкрепата на китайски учител-доброволец. Тя благодари на Българско-китайската търговска камара и Институт „Конфуций“ за ползотворното сътрудничество през годините.
„Впечатлен съм от приятелската среда в столицата и район „Надежда“. Благодаря ви за усилията, които полагате моите сънародници да се чувстват като у дома си. Гарантирам, че ще разширим взаимоотношенията между „Надежда“ и град ЧингТиен, като установим партньорство между 101 СУ „Бачо Киро“ и подходящо училище от моя град. В последните 10 години, за нас София и „Надежда“ са думи, с които свързваме приятелството.“, каза ръководителят на китайската делегация Ю Лигонг,
В знак на добрите отношения между двете държави, кметът инж. Димитър Димов подари на делегацията картина с гълъб - символът на район „Надежда“, специално изработена от местни деца. От своя страна, гостите връчиха на районните кметове традиционни китайски фигури, свързани с историята и производството в града им.